İrtibat Numarası
03123588094
Dil Seçin
tren
Dil Seçin
tren

MEMİŞ AYDIN KIZ YURDU

MEMİŞ AYDIN KIZ YURDU

 

Ankara’nın en nezih semtlerinden birinde bulunan yurdumuz; güler yüzlü ve sıcakkanlı personeliyle, konforlu ve ferah odalarıyla, gün doğumu ve gün batımını seyredebileceğiniz teraslarıyla, keyifle oturabileceğiniz yemyeşil bahçesiyle Ankara’daki eviniz olmak için sizleri bekliyor.

Üniversite yıllarını; aile sıcaklığında, huzurlu ve sakin bir yuva ortamında, güzel dostlukların kurulabileceği bir mekanda geçirmek istiyorsanız mutlaka bizi ziyaret edin.

HİZMETLERİMİZ:

Kapasitesi 95 kişi olan yurdumuz; 2 ve 3 kişilik odalardan oluşmaktadır. Odalarımızın içinde; banyo-wc, bazalı yatak, çalışma masası, duvar ünitesi(kitaplık), gardrop, mini buzdolabı, komodin bulunmaktadır.

En üst katta manzaralı ve ferah yemekhanemizde;  kahvaltı ve akşam yemeği verilmekte olup, gün boyu mikrodalga, su ısıtıcı imkanı sunulmaktadır. Yurt bünyesinde etüt salonu, spor odası, valiz odası, dinlenme salonu, kütüphane, çamaşırhane gün boyu hizmete açıktır. Yurt genel temizliği ve oda temizliği yurt personeli tarafından düzenli aralıklarla yapılmaktadır.

ETKİNLİKLERİMİZ:

Tarihi ve kültürel geziler, tiyatro ve sinema gezileri, piknikler, yüzme, buz pateni vs. gibi sosyal aktiviteler de talepler doğrultusunda kızlarımıza sunulacak hizmetler arasında bulunmakta olup, kişisel eğitim seminerleri, sanatsal ve kültürel faaliyetler de öğrencilerin eğitim yaşantısına katkı sağlayacak şekilde düzenlenmektedir.

ULAŞIM:

Yurdumuz; Kızılay ,Ulus, Sıhhiye merkezlerine tek vasıtayla ulaşım sağlanacak konumdadır.

Lokman Hekim Üniversitesi, Başkent Üniversitesi (Bağlıca Kampüsü), Atılım Üniversitesi, Ufuk Üniversitesi (İncek Kampüs),Çankaya Üniversitesi(Eskişehir yolunda bulunan kampüs),Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (Tıp Fakültesi),Medipol Üniversitesi’ne tek vasıtayla gidilmektedir.

Hacettepe (Beytepe Kampüsü)’ne metroyla 3 durak olup, sonrasında kampüs içine ulaşım ringlerle sağlanmaktadır.

Başkent(Bağlıca): 3.2 km

Hacettepe (Beytepe): 4 km

Lokman Hekim: 8,7 km

Yıldırım Beyazıt (Tıp): 6,4 km

Ufuk Üniversitesi:7.2 km

Çankaya Üniversitesi (Eskişehir yolunda bulunan kampüs): 7.2 km

Atılım Üniversitesi:8.1 km

Medipol Üniversitesi: 14 km

İLETİŞİM BİLGİLERİ:

Adres:Çayyolu mah. Doğan Taşdelen Bulvarı 167/B ÇANKAYA/ANKARA

TEL: 0312 241 00 57-58